O mnie

Jestem pedagogiem o specjalizacji doradztwo zawodowe, absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. Psychoterapia indywidualna i grupowa w konwencji Gestalt, to moja pasja i ścieżka zawodowa, którą od pewnego czasu podążam. Umiejętności psychoterapeutyczne zdobyłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Stale podwyższam swoje kwalifikacje i zdobywam nowe umiejętności biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowo-metodycznych. Swoją działalność psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Pracuję terapeutycznie z osobami przeżywającymi kryzys, niepowodzenia życiowe, problemy emocjonalne, problemy egzystencjalne. Pracuję z parami oraz osobami z zaburzeniami odżywiania. A także z osobami zainteresowanymi własnym rozwojem.

Zajmuję się także doradztwem zawodowym, pedagogicznym oraz pomocą psychologiczną dla dzieci i rodziców doświadczających trudności w zakresie:

  • wyboru zawodu
  • podejmowania decyzji
  • wzajemnego komunikowania się
  • problemów wychowawczych

Psychoterapia dzisiaj nie jest jedynie metodą leczenia zaburzeń nerwicowych czy zaburzeń osobowości. Jej elementy znajdują zastosowanie w różnych formach poradnictwa indywidualnego i rodzinnego, w treningach wspomagających rozwój osób zdrowych, w interwencji kryzysowej, w rehabilitacji i resocjalizacji, w leczeniu chorych na choroby somatyczne.

Psychoterapia w moim rozumieniu to nade wszystko poszerzenie swojej świadomości, potem wzięcie odpowiedzialności za swoje wybory, a w konsekwencji za swoje życie. To również poznanie swoich mocnych i słabych stron. To droga do lepszego, zdrowszego i szczęśliwszego życia. Nie jest to droga łatwa, na pewno jest to droga „mniej uczęszczana”, ale zapewniam, że warto nią pójść.

Wiem, że pierwsza sesja, czyli początek wspólnej pracy, może powodować, że poczujesz się niepewnie, możesz obawiać się rozmawiać z obcą osobą o ważnych dla Ciebie sprawach. Zapewniam Cię jednak, że dołożę wszelkich starań byś odczuł przede wszystkim życzliwość, zrozumienie i akceptację.

Na pierwszym spotkaniu ustalimy kontrakt – czyli zasady spotkań. Każdą decyzję podejmiemy wspólnie.